Novinky

16.12.2020

Nová anténa AG-200

Nová anténa AG-200 z dílny Müller Elektronik představuje plnohodnotnou náhradu stávajících typů přijímačů A101 a AG-STAR. Umí pracovat se všemi pozičními systémy (GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou) a dále zpracovává volně šířené korekční signály EGNOS, WAAS, GAGAN a MSAS. S těmito bezplatnými korekcemi dosahuje přesnosti 15-20 cm. Tato anténa dále umí zpracovávat placený korekční signál Trimble RTX, který má celosvětové pokrytí.

Je také zpětně kompatibilní se staršími stroji, takže nefunkční A101/AG-STAR bez možnosti opravy lze novinkou AG-200 nahradit.

 

 

 

17.3.2020

Návěsný postřikovač GIGANT

Jeden z největších návěsných postřikovačů v Evropě – GIGANT.  Jihočeský dvounápravový obr se může pyšnit nádrží o velikosti až 13 500 l a rameny o délce až 36 m. Své přednosti postřikovač Gigant hravě prokáže při maximálním záběru ramen na velmi dlouhých pozemcích. Díky extrémně velké nádrži se minimalizuje počet přerušení práce kvůli naplnění postřikovače vodou či navážení vody cisternou. Tím se snižují náklady. Nyní je GIGANT k dispozici v novém vylepšeném provedení s novou nádrží s přepracovaným dnem pro minimalizaci zbytkové kapaliny. Další velkou předností postřikovače GIGANT je jeho transportní výška, která nepřesahuje 4 m, nebo zadní řiditelná náprava.

 

  • Nová nádrž s přepracovaným dnem pro minimalizaci množství zbytkové kapaliny

  • Záběr ramen 24 - 36 m

  • Nádrž 11000 l, 12000 l a 13500 l

  • Maximální průměr kol 1850 mm

  • Transportní výška do 4 m

  • Zadní řiditelná náprava

  • Horní a dolní závěs

  • Odlehčení přední nápravy pro lepší jízdu do kopce

 

Více o postřikovači GIGANT

 

     

 

 

5.12.2019

Aplikátor fugátu AFA

 

Ve spolupráci s firmou Vogelsang jsme vyvinuli hadicový aplikátor fugátu - tekutého odpadu z bioplynové stanice. Čerpadlo Voegelsang má výkon 150,8 m3/h při 540 ot./min. Proti obdobným strojům je AFA vybaven dávkovací jednotkou na DAM, takže je možné podle potřeby fugát obohacovat dusíkem. První prototyp byl vyroben na jednonápravovém podvozku s nádrží 8000 l, do budoucna bude možné rozšíření i na tandemový podvozek s nádrží 12000 l.

 

     

 

 

4.12.2019

Cena TAČR 2019

Řešitelskému týmu, ve kterém byla mimo Agria ještě Agronomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně a sdružení WIRELESSINFO, byla udělena cena TA ČR za rok 2019 v kategorii „Společnost“ za projekt „Vývoj systému pro variabilní dávkování pesticidů a hnojiv na základě senzorového monitoringu porostních podmínek“.

Ceny byly dále uděleny v kategoriích Bussiness, Governance a Partnerství.
Z těchto čtyř vítězů byl hosty slavnostního ceremoniálu přímo v jeho průběhu vybrán projekt, který je nejvíce oslovil. Tento projekt pak převzal ještě cenu „Český nápad“. Náš řešitelský tým zvítězil i v této kategorii.